Renovace a čištění pískovcových schodů
Renovace pískovcových schodů, broušení pískovcových schodů a repase schodišťových stupňů zajištuje firma Kamenický Servis® systémem ISIS Professional™. Renovace pískovcových schodů, broušení pískovcových schodů, tmelení pískovcových schodů, opravy pískovcových schodů, čištění pískovcových schodů, doplnění pískovcových schodů, vsadky a sádky pískovcových schodů, leštění pískovcových schodů, impregnace pískovcových schodů, protiskluzné nátěry pískovcových schodů a kvalitní údržbu pískovcových schodů nabízí systém v rámci svých služeb systému ISIS Professional™ firma Kamenický Servis® dle přísných certifikačních norem institutu IICRC a profesionální systému ISIS Professional™ v rámci České republiky, Slovenské republiky a Evropy.
Renovace pískovcových schodů je prováděna patentním certifikovaným systémem ISIS Professional™ a metodami mechanické renovace VON ARX, FLEX, HILTI, HTC a profi horkovodními, parními a čistícími systémy Mosmatic Hot Box a Wirbel, Steam PRO jako antibakteriální čištění a renovace pískovcových schodů, horkovodní čištění a renovace pískovcových schodů, parní čištění a renovace pískovcových schodů, čištění a renovace pískovcových schodů horkou vodou, čištění a renovace pískovcových schodů párou, pěnové antibakteriální čištění a renovace pískovcových schodů, čištění a renovace pískovcových schodů se silným znečištěním, hloubkové čištění a renovace pískovcových schodů na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a ISIS Professional™.
Renovace pískovcových schodů v rámci našeho estetického přístupu a vnímání povrchů naší firmy a certifikace IICRC a ISIS System™ přímo souvisí s architektonickým vnímáním. V rámci námi odborně prováděných prací a úkonů je zapotřebí znát význam slov a jejich různých spojeních tak jako tomu je v architektuře. Pokud známe význam tvarů, postav, barev, materiálů, proporcí, jsme připraveni a z velké části schopni „číst“ architektonická, umělecká, řemeslná i umělecká díla především záměry tvůrců, projektantů, architektů, stavitelů aj. Architektura nás obklopuje téměř všude a umět v ní číst je nejen odborně způsobilou povinností naší firmy, ale také zábavou a do jisté míry naším koníčkem od založení podnikání a firmy Kamenický Servis® v roce 2006.
Renovace pískovcových schodů je prováděna dle norem ISIS System Professional™ a IICRC britského institutu. ISIS System™ je patentní odborně prováděcí systém a norma pro inspekci, znalectví, zpracování, renovaci, ochranu kamenných povrchů. ISIS System™ je ochrannou obchodní a řemeslnou patentní prováděcí technologií naší firmy a slovo ISIS je složeninou anglického významu několika počátečních slov – Inteligent – Stone – Inovative – System (Inteligentní kamenný inovativní systém). ISIS System™ je posláním naší firmy, které má přispět a pomoci dosáhnout spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především přispět k dosažení co nejvyšší kvality provedené práce a výsledku realizace. Tímto se snažíme se o maximální spokojenost Vás – našich zákazníků v plné součinnosti se zachováním etických a jakostních prováděcích kamenických standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany kamenných povrchů a svěřeného majetku.
Objednávka renovace pískovcových schodů
Objednávka renovace pískovcových schodů předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné renovace pískovcových schodů objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky renovace pískovcových schodů a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:
- Adresa a lokalita místa
- Plocha v m2 a rozsah znečištění
- Materiál a typ pískovcových schodů
- Doplňkové služby
- Čas a preferovaný termín realizace
Cenová nabídka repase pískovcových schodů
Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se povrch nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.
Cenová nabídka na provedení renovace pískovcových schodů vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:
- Adresa a lokalita místa
- Počet pracovníků
- Odhad počtu m2
- Cena Kč /m2
- Doprava
- Speciální čističe a odstraňovače
- Doplňkové služby (impregnace aj.)
- Předběžná konečná částka
Cenová nabídka renovace pískovcových schodů vždy zahrnuje základní technologické úkony s použitím vlastní techniky. Cena může být upravena, jelikož se může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota, skryté vady, různé tvrdosti materiálu aj. Speciální vícepráce a nadstandardní technologické úkony jsou účtovány separátně za příplatek. Toto je vždy ze strany našich pracovníků a vedení naší firmy konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.
VLOŽ OBRÁZEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Typy a dělení pískovce
Pískovec je zpevněná, klastická usazená hornina. Zjednodušeně lze horninu označit za pískovec tehdy, pokud podstatnou část tvoří zrna o velikosti 0,06 až 2 mm. Velmi časté jsou křemenné pískovce, kde podstatnou část zrn tvoří křemen. Pískovec vzniká stmelením zrn (odborně řečeno tzv. klastů – obvykle křemene, živců a horninových úlomků jako jsou např. silicity) tmelem. Tento tmel je velmi často karbonátový nebo železitý. Mezerní hmotě (např. jílovité) se říká matrix. Složení pískovce se liší podle místa výskytu. Pískovec mívá velmi různé barvy: od šedé přes žlutou až k červené (indikuje přítomnost oxidů železa), někdy může být i vícebarevný. Snadno se drolí a zvětrává. Hojně se využívá ve stavebnictví, sochařství a ke kamenickým účelům.
Pískovce se skládají ze zrn o průměru 0,5 až 2 mm. Tyto úlomky jsou zbytky starších rozpadlých hornin. Vzhledem k jejich malým rozměrům mohou být tyto úlomky monominerální (tvořené jedním minerálním zrnem). Křemen je dominantní složka pískovců – v průměru až dvě třetiny klastických úlomků představují křemenná zrna. Důvod hojného výskytu křemene je ten, že křemen je i nejběžnější složkou většiny vyvřelých a přeměněných hornin, je odolný vůči mechanickým účinkům transportu a taktéž vůči chemickému zvětrávání. Chalcedon a opál plní v mladších pískovcích většinou úlohu cementu, ve starších jsou denitrifikované (zbavené vody z jejich struktury) a přeměněné na křemen.
Živce bývají v pískovcích zastoupeny v menší míře, protože jsou v procesu zvětrávání a transportu nestabilní. V pískovcích jsou zastoupeny všechny hlavní živcové skupiny – jak alkalické, tak i sodno-vápenaté. Přítomnost vody v pískovci způsobuje chemické změny v živcích (illitizace, kaolinizace). Výskyt živců poukazuje na aridní (pouštní) klimatické podmínky vzniku pískovce.
Slídy jsou přítomny prakticky ve všech pískovcích, větší výskyt je ale v jemnozrnnějších variantách. Výskyt určité minerální variety slíd indikuje původní horninu – muskovit je běžnější v metamorfitech, a biotit naopak v magmatitech. Glaukonit se vyskytuje výlučně v píscích a pískovcích mořského původu. Vzniká rozkladem Mg-Fe silikátů v mírně redukčním prostředí. Uhličitany (kalcit, siderit, dolomit) plní obvykle úlohu cementu, i když kalcit (a v ojedinělých případech i dolomit) se podílí i na složení zrn.
Pískovec a jeho akcesorie (příměs) může být ve složení pískovců přítomná řada minerálů. Jen některé jsou však užitečné pro zjištění zdrojové oblasti. Nejvhodnější jsou k tomu těžké minerály.[6] Jde o zrna, jejichž měrná hmotnost je vyšší než 2,8 g.cm−3. Jejich obsah v pískovcích obvykle nebývá větší než 1 %[5] a závisí od četnosti jejich zastoupení v zdrojové hornině, odolnosti vůči zvětrávání, transportu a diagenetickým procesům. Význam jejich výskytu v pískovcích spočívá v tom, že na základě určité minerální asociace je možno charakterizovat zdrojovou oblast. Všeobecně platí, že čím je pískovec starší, tím je obsah těžkých minerálů nižší. Mezi těžké minerály patří turmalíny, zirkon, rutil, olivín, amfiboly, pyroxeny, ilmenit, magnetit, titanit, granáty a mnoho dalších minerálů.
Pískovce mají obsah také úlomků hornin, jenž jsou jako poslední, ale ne nevýznamnou složkou pískovců. Jejich výskyt a percentuální zastoupení opět závisí na odolnosti vůči mechanické destrukci během zvětrávaní a transportu, ale svou úlohu hraje i plošný rozsah a morfologie zdrojové oblasti. Čím je reliéf členitější, tím víc litických úlomků se dostane do pískové frakce. Obdobný efekt má i větší plošné rozšíření zdrojové horniny.
Pískovec byl po opuce nejčastěji používané v době románské byl od doby gotické pískovec pro svou dobrou opracovatelnost a širokou dostupnost nejpoužívanější stavební kámen v českých zemích. Stejně oblíbený byl i v oblasti sochařské. Náročnost dopravy těžkého materiálu vedla v minulosti k hojné místní těžbě často málo kvalitního pískovce. Zejména venkovské sochařské památky nejednou trpí malou odolností vůči erozi povětrností. Lokality s většími ložisky kvalitních pískovců, které se naopak na významnější díla dovážely i na větší vzdálenosti, daly pískovcům jména.
Pískovec žehrovický – poblíž Kamenných Žehrovic na Kladensku, hrubozrnný, doložený už ve 14. století při stavbě katedrály sv. Víta
Pískovec hořický – poblíž Hořic, rozvoj od druhé poloviny 19. století, kdy zde i založena kamenická škola, použit např. na dostavbu svatovítské katedrály, stavbu Národního divadla či Mlýnské kolonády v Karlových Varech
Pískovec mšenský – poblíž Mšeného-lázní u Budyně nad Ohří, hojně užívaný za první republiky (Ministerstva obchodu a průmyslu, financí, úpravy Pražského hradu)
Pískovec božanovský – v oblasti Broumova, dle Božanova, jemnější zrno, užívaný hlavně v novější době, zvláště od 70. let při obnově památek, jako například úpravách na Pražském hradě nebo opravách Karlova mostu, a vedle hořického i na sekané kopie barokních soch, posléze i v soudobé architektuře zejména pro obklady (např. hotel Four Seasons v Praze)
Renovace pískovcových schodů a podest
- Mechanické broušení kamenných pískovcových schodů profi nástroji HILTI | FLEX systems
- Mechanická renovace kamenných pískovcových schodů jehličkováním a pemrlováním | FLEX
- Nanotechnologické a chemické čištění pískovcových schodů systémem NANOPROFESIONAL
- Mechanické a parní čištění a odmašťování pískovcových schodů TWISTER |MOSMATIC
- Impregnace, hydrofobizace, voskování a hloubková desinfekce pískovcových schodů a podest
Profesionální renovace a čištění pískovcových schodů je vždy zahájena odprášením povrchů a podest a vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprášit a především kvalitní úklidovou techniku. JE VELICE DŮLEŽITÉ MÍT NA VĚDOMÍ, ŽE V PŘÍPADĚ VĚTŠÍ OPRAŠNOSTI JE ZAPOTŘEBÍ ODPRAŠNĚNÍ OPAKOVAT I NĚKOLIKRÁT. Odprášení povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny, spory, plísní, choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme. Odprášení touto metodou je vysoce efektivní.
Broušení kamenných pískovcových schodů se používá při obnovení struktury kamene a hloubkově se tak vyčistí a zcela odstraní zašlé nečistoty. Broušené plochy se snadněji udržují v naprosté čistotě. Ideální řešení pro bytové a panelové domy, školy, nemocnice, atd. Následná povrchová úprava zabraňuje opětovnému znečištění. Samozřejmostí je i broušení kamenných soklů. Renovace se provádí pomocí mobilních brusek napojených na průmyslové vysavače, suchým procesem.
Broušení kamenných pískovcových schodů vytváří hrubší, matný, neklouzavý povrch. Stopy po předchozím opracování nejsou viditelné, předem upravený povrch je opracován brousícími prostředky a nástroji.
Opalování kamenných pískovcových schodů tvoří vzhled přírodního povrchu – odlomeného kamene, zvýrazňuje strukturu a texturu kamene. Vytváří bezpečný neklouzavý povrch pro pochůzné plochy (např. venkovní schodiště). Plamenem (který je hnán stlačeným vzduchem) je narušena soudržnost krystalu křemene s okolní hmotou a současně uvolněné části jsou odstraněny proudem hnacího vzduchu. Po opálení je povrch přebroušen. Výsledný efekt je kombinací obou úprav – přírodní povrch s menšími odchylkami rovinnosti.
Vysokootáčkové leštění pískovcových schodů se provádí pouze za předpokladu, že schodiště je již v dobrém původním stavu, pokud tak není, musí se před leštěním schody nejprve vybrousit, aby se povrch srovnal a vyčistil od nečistot. Pak nastupuje několikanásobná fáze diamantového leštění. Leštění dodává plochám hladký povrch a vysoký lesk, zvýrazní strukturu i texturu kamene. Zvýrazní také barevnost (získá se tmavší odstín) a uzavřením povrchu zvýší odolnost proti zvětrávání. Broušené plochy jsou upraveny leštícími prostředky a nástroji.
Pemrlování pískovcových schodů
Mechanická renovace a mechanické čištění kamenných pískovcových schodů zcela perfektně na základě našich zkušeností řeší jakékoliv usazeniny a neodstranitelné nečistoty schodiště ve starých objektech a po stavebních objektech. Jedná se především o krustu atmosferických a jiných nečistot usazenou v pórech kamene. Kolem zábradlí bývají zbytky nátěrů, kolem stěn pak zbytky usazenin po stavebních pracích a malbě. Kámen má prohlubně, některé hrany jsou uraženy, v objektech veřejně přístupných nezřídka bývá nalepena na povrchu kamene žvýkačka apod.
Renovace a mechanické čištění kamenných pískovcových schodů na bázi mechanických technologií, tj. srovnání nášlapů (nejčastěji přebroušením), jejich případné vytmelení speciálním tmelem namíchaným do barvy přírodního kamene a povrchová úprava odpovídající době, v níž schody vznikaly. Nejčastěji se jedná o pemrlování. Takto totiž bylo v minulosti povrchově upraveno 90% schodišť ve středoevropském regionu. Spáry mezi jednotlivými stupni vyplňujeme restaurátorskou maltou v odstínu o stupeň tmavším, než je barva kamene.
Pemrlováním nebo-li jehličkování kamenných pískovcových schodů získá povrch kamene a schodnice vzhled ručního opracování. Opracování povrchu ručně (resp. strojně) pomocí pemrlice (resp. pemrlovacího nástavce) – ocelový nástroj opatřený jehlanovitými hroty nebo rovnoběžnými břity.
Pemrlice (jehlice) je kamenický nástroj určený k finální úpravě povrchu. Historicky vypadá buď jako dláto nebo jako kladivo, opatřené pracovní plochou, vytvořenou ze špic. V provedení kladiva trochu připomíná kuchyňskou paličku na maso. Po úpravě plochy tímto nástrojem je povrch pravidelně tečkovaný.
Diamantové čištění pískovcových schodů
Čištění pískovcových schodů patentovanou metodou DSC (Diamond cleaning system) nám umožňuje dosáhnout té nejvyšší kvality a efektivity čištění a leštění. Hybrid™ a Twister™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které schod čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií s použitím čisté vody v kombinaci ekologického nano čističe, který se ihned zneutralizuje čistou vodou.
Leštění pískovcových schodů metodou Twister™ dosahuje díky diamantovým padům a profesionálním strojům velmi vysoké kvality a lesku a to jak matného či lesklého, což vždy záleží na typu kamene a přání klienta. Leštění schodu probíhá bez jakýchkoliv chemikálií a nátěrů a lesku dosahujeme pouze přirozenou cestou s dlouhodobým efektem.
Diamantový čistící systém podlah sdružení HTC:
Renovace a čištění pískovcových schodů metodou Twister™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky. Kotouče Twister™ lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, jako je například terazzo, přírodní kámen, beton, vinyl a epoxid. Kotouče Twister™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a zářivě vyleštěnou podlahu. Kotouče Twister™ nabízejí přednosti, které ocení jak poskytovatelé čistících služeb, tak majitelé podlah a prováděcí sdružení.
Čištění a úklid podlah metodou Twister™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Metoda Twister™ je jedinečná tím, že odpadá pravidelná údržba podlahy a použití vosků a leštidel! Tajemství těchto mimořádných výsledků spočívá v použití mechanického čištění s miliardami mikroskopických částeček diamantu. Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.
- Bezprašné čištění (vodou s okamžitý odsátím)
- Bezhlučné čištění (pouze tiché koutoučování bez broušení)
- Rychlé čištění ( 1x schod = cca 10min / 0,75m2)
- Protiskluzová úprava (anti-slip efekt hodnota R9)
- Cenově přijatelné (viz. odstavec ceny čištění a impregnace.
Parní čištění pískovcových schodů
Parní čištění pískovcových schodů s regulací suché až mokré páry, ergonomické ovládání na pistoli a plynulá regulace mokrá / suchá pára, možnost hadice dlouhé 30 – 90 metrů bez kolísavosti výkonu páry to je nekompromisním řešení pro čištění odolných mastnot a grafitu ve slévárnách, průmyslu, restauračních zařízení, gastro provozech,, čištění fasádních povrchů a střech a vysoko a těžko dostupných míst zajišťuje naše firma prostřednictvím těchto profesionálních strojů. Tyto stroje dokonale vyčistí vaše stroje bez vniknutí vlhkosti do konektorů a elektronických částí a díky produkovanému objemu a výroby páry zcela zajistí vysoce kvalitní a efektivní výsledek práce našich pracovníků.
Parní čištění pískovcových schodů a čištění horkou párou je prováděno v mnoha případech a realizací v rámci naší firmy profesionálním systémem plošného parního čištění MOSMATIC Steam Professional™. Tento systém je výsledkem několika letého výzkumu inovace výrobců parní strojů a parních vyvíječů s renomované švýcarské sdružení MOSMATIC AG.
Čištění pískovcových schodů párou a nepřekonatelnou výhodou a předností tohoto čištění je fakt, že z malé ač výkonné parní trysky tento systém MOSMATIC Steam Professional™ dokáže vytvořit čistící plochu kolem 40cm v průměru při konstantním tlaku a výkonu páry na čištěný povrch. Tím se posouvá technika parního čištění nad hranice stávajících dostupných možností a umožňuje mnohonásobně zvýšit efektivitu parního čištění ploch, zdí, stropů, stěn, obkladů, pískovcových schodů, dlažeb, kuchyňských a potravinářských provozů, fasád, střech a venkovních či vnitřních interiérových povrchů, kde není vhodné pracovat přímo s vodou.
Čištění pískovcových schodů párou a jeho hlavními přednosti:
- Ekologické čištění bez chemických přípravků či s minimálním množstvím.
- Ošetřený povrch zůstává dočasně antistatický.
- Vysoká úroveň hygieny – likviduje viry, bakterie, houby a další bacily.
- Očištěný povrch zůstává bez zbytků nečistot, čímž se prodlužuje doba opětovného čištění.
- Téměř destilovaná pára, která neobsahuje soli.
- Mnohostranné využití v domácnosti i průmyslu.
- Horká pára pod silným tlakem proniká hluboko pod povrch organických materiálů.
- Zneškodníte i nejhorší nečistoty, jakou jsou mastnoty, vosky a oleje.
- Odstraňuje nežádoucí pachové stopy.
- Čištění velkého množství materiálů a povrchů.
- Vhodné pro alergiky – anti alergenní čištění.
- Čištěním párou dochází k likvidaci choroboplodných zárodků.
- Likviduje především viry, alergeny, bakterie, roztoče, plísně a houby.
Parní čištění pískovcových schodů a jeho použití:
- Zdravotní péče – boj s infekcemi a běžnými bakteriemi
- Čištění ulic – tvrdý boj s odstraňováním žvýkaček a graffiti
- Průmysl – hloubkové čistění a odmašťování s minimálními prostoji
- Smluvní čištění – zlepšování viditelných výsledků čištění v kratším čase
- Stravování & potravinářská výroba – zachování nejvyšších standardů čištění a hygieny
- Průmyslové haly a výrobní provozy
- Volný čas a pohostinnost – kladný první dojem, který přispívá k úspěšnému podnikání